banner15

Paris'te sığınmacı kampı tahliye edildi

Paris'in kuzeyinde bulunan sığınmacı kampı sabahın erken saatlerinde boşaltıldı.

Paris'te sığınmacı kampı tahliye edildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Paris'in kuzeyinde derme çatma kurulmuş sığınmacı kampı tahliye edildi. Fransız basını, şehrin 19'uncu bölgesinde bulunan sığınmacı kampının polis tarafından sabahın erken saatlerinde boşaltıldığını duyurdu.

Jaures ve Staligrad metro istasyonları arasında bulunan kampta yaklaşık bin 400 sığınmacı yaşıyordu. Genellikle Afgan, Sudanlı ve Eritreli sığınmacıların kaldığı kampta insani şartların çok kötü olduğu biliniyordu.

Yaklaşık 1 ay önce de tahliye edilen ve o sırada 700 sığınmacının kaldığı kamp, kısa süre sonra yeni gelen sığınmacılar tarafından yine aynı bölgeye kurulmuştu. Tahliye edilen bin 400 sığınmacının, otobüslerle sığınmacılar için hazırlanan geçici konaklama merkezine götürüldüğü kaydedildi.
Başkent Paris'te sığınmacı sorunu giderek artarken polis, şehrin özellikle kuzeyine sığınmacılar tarafından kurulan derme çatma sığınmacı kamplarını sık sık tahliye ediyor. Sığınmacılara kalıcı bir çözüm bulmamakla suçlanan Paris yönetimi ise geçtiğimiz günlerde, ekim ortasında şehrin kuzeyinde bir sığınmacı merkezi açacağını duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2016, 12:11
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35