Patlamanın sebebi bubi tuzağı değil

Çek Cumhuriyeti polisi, 1 Ocak'ta Filistin'in Prag Büyükelçisi Cemal el-Cemal'in ölümüne neden olan patlamanın, sanıldığı gibi kasaya kurulan bubi tuzağından kaynaklanmadığını bildirdi.

Patlamanın sebebi bubi tuzağı değil

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Çek Cumhuriyeti polisi, 1 Ocak'ta Filistin'in Prag Büyükelçisi Cemal el-Cemal'in ölümüne neden olan patlamanın, sanıldığı gibi kasaya kurulan bubi tuzağından kaynaklanmadığını bildirdi.

Polis sözcüsü Andrea Zoulova, araştırmaların, patlamanın kasanın içinde meydana gelmediğini, yani kasaya monte edilmiş bir patlayıcının bulunmadığını ortaya koyduğunu söyledi. Zoulova, daha fazla ayrıntı vermedi.

Patlamanın nedeninin hala netlik kazanmadığı, polisin soruşturmayı tamamlamak için birkaç haftaya daha ihtiyaç duyduğu belirtildi.

Çek polisinin araştırmasında, büyükelçilik konutunda 1970-1980'lerden kalma ruhsatsız silah ve patlayıcılar ortaya çıkmıştı.

Filistinli yetkililer, polise verdikleri bilgide, "silahların onlarca yıl önce Soğuk Savaş döneminde Çekoslovak yetkililerin hediyesi olduğunu ve hiç kullanılmadıklarını" bildirmişti.

Cemal el-Cemal"in, 1 Ocak'ta eski konutundan yenisine getirilen kasanın infilak etmesi sonucu hayatını kaybettiği bildirilmişti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2014, 19:45
banner53
YORUM EKLE

banner39