banner39

PKK yandaşlarından Avrupa Konseyi binasına saldırı

Fransa'nın Strazburg kentindeki Avrupa Konseyi binası, zorla içeri girip polisle çatışan PYD/PKK yandaşları tarafından maddi hasara uğratıldı

Avrupa 06.04.2018, 00:03 06.04.2018, 09:55
PKK yandaşlarından Avrupa Konseyi binasına saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avrupa Konseyinin birçok kuruluşunun çalışmalarını sürdürdüğü Fransa'nın Strazburg kentindeki Agora binasına zorla giren terör örgütü PYD/PKK yandaşları polisle çatışarak binaya zarar verdi.

Yaklaşık 30 kişinin güvenlik kontrolünü aşarak Avrupa Konseyinin ek binası Agora'ya girerek, 600'e yakın kişinin çalıştığı binaya terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılması yönünde bir döviz astıkları belirtildi.

Terör örgütü yandaşlarının çok sıkı korunan ve manyetik kartlarla açılan güvenlik bariyerini nasıl geçtikleri bilinmezken, çevredeki Fransız polisinin gruba geç müdahale ettiği ifade ediliyor.

POLİS MÜDAHALESİYLE UZAKLAŞTIRILDILAR

Binanın camlarını kıran terör örgütü yandaşlarının, ardından polisin müdahalesiyle uzaklaştırıldığı, çalışanların ve eğitim için Agora binasında bulunan birçok ülkeden uzmanın ise güvenlik önlemi çerçevesinde binanın başka katlarına götürüldüğü öğrenildi.

PYD/PKK yandaşları daha önce de Avrupa Konseyi binalarına saldırıda bulunmuş ve maddi hasar vermişti.

Konseyin girişindeki araç parkında terör örgütü bayrakları ve PKK elebaşı Öcalan posterleriyle uzun zamandan bu yana toplanarak gösteri düzenleyen PYD/PKK yandaşlarına Fransız makamlarının müdahalede bulunmaması tepkiye neden olmuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?