banner39

Poroşenko'dan Kırım Tatarlarına destek çağrısı

Ukrayna Cumhurbaşkanı, Endonezya milletvekillerini Rusya tarafından baskı gören Kırım Tatarlarına destek vermeye çağırdı

Avrupa 05.08.2016, 21:14 05.08.2016, 21:14
Poroşenko'dan Kırım Tatarlarına destek çağrısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Edonezya milletvekillerini Rus işgali altındaki Kırım'da işgalci yönetim tarafından hakları ihlal edilen Kırım Tatarlarına destek vermeye çağırdı.

Poroşenko bugün, 5 Ağustos’ta Endonezya’ya yaptığı resmi ziyareti kapsamında Endonezya Temsilciler Meclisi Başkanı Ade Komarudin ile bir araya geldi.

Taraflar, siyasi, ticari, ekonomik ve eğitim alanlarında Ukrayna ve Endonezya arasındaki ortaklık ilişkilerinin perspektiflerini değerlendirdi.

Poroşenko, Endonezya’ya Ukrayna toprak bütünlüğüne gösterdiği destek için teşekkür etti.

Ade Komarudin, Endonezya’nın bundan sonra da Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü ve devlet egemenliğini destekleyeceğini vurguladı.

Bununla birlikte Ukrayna Cumhurbaşkanı, Endonezya milletvekillerini Rus işgalci yönetim tarafından hakları ihlal edilen Kırım Tatarlarına destek vermeye çağırdı.

Ayrıca Endonezya Temsilciler Meclisi Başkanı Ade Komarudin, Ukayna’nın Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) Parlamentolar Arası Kurulu’na girme isteğini destekledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?