Putin ABD ile arasını Steven Segal'e düzelttirecek

Rus vatandaşı olan ve pasaportunu Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in elinden alan ABD’li aktör Steven Seagal Moskova ile Washington arasındaki insani ilişkilerden sorumlu özel temsilci oldu

Avrupa 05.08.2018, 11:20
Putin ABD ile arasını Steven Segal'e düzelttirecek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Daha önce Rusya vatandaşlığı alan ABD’li aktör Steven Seagal’ın Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın Moskova ile Washington arasındaki insani ilişkilerden sorumlu özel temsilcisi olarak görevlendirildiği duyuruldu.

Rus vatandaşı olan ve pasaportunu Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in elinden alan ABD’li aktör Steven Seagal ile ilgili kararı Facebook üzerinden açıklayan Rusya Dışişleri Bakanlığı, Seagal'ın yeni atamayla üstleneceği temel görevin, Rusya ve ABD'nin insani alandaki ilişkilerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak olduğunu kaydetti. Açıklamada ayrıca Seagal'ın, parasal karşılığı öngörülmeyen ‘sosyo-politik bir unvana' sahip olacağı vurgulandı.

Metinde, "Uluslararası uygulamalarda bu görev, Birleşmiş Milletler (BM) iyi niyet elçilerinin görevleriyle benzerlik gösteriyor" ifadesine yer verildi.

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndansa konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?