banner39

Putin: Birileri Rusya-Türkiye ilişkilerini bozmak istedi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin geleneksel yılsonu toplantısında, birilerinin Türkiye-Rusya ilişkilerini bozmak istediğini söyledi.

Avrupa 23.12.2016, 14:01 23.12.2016, 14:02
Putin: Birileri Rusya-Türkiye ilişkilerini bozmak istedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin geleneksel yılsonu toplantısında, çarpıcı mesajlar verdi. Putin, "Karlov'un öldürülmesi Rusya-Türkiye ilişkilerini bozmaya yönelik bir eylemdi. Rus uçağının düşürülmesinden sonra bu emri verenlerin amacının Rusya-Türkiye ilişkilerinin bozmak olduğu yönündeki açıklamalara şüpheyle bakıyordum. Fakat artık buna ikna olmaya başladım." dedi.

PUTİN: UÇAK DÜŞÜRME HADİSESİ HAKKINDA FİKRİM DEĞİŞTİ

Putin, iki ülke arasında derin bir krize sebep olan olayla ilgili "Rus uçağını düşürme emrinin arkasında Türk liderliğinin olduğu konusunda fikrimi değiştiriyorum." ifadesini kullandı.

İRAN, TÜRKİYE VE RUSYA HALEP'TEKİ KRİZİ SONLANDIRDI

Türkiye, Rusya, İran ve (Suriye Devlet Başkanı Beşar) Esad'ın iyi niyeti olmasaydı Halep'in tahliyesi mümkün olmazdı. Bundan sonraki adım Suriye'nin tamamında ateşkesi tam anlamıyla sağlayacak bir anlaşmaya varmak. İran, Esad ve Türkiye Suriyeli tarafların Astana'da barış görüşmeleri yapması konusunda mutabık."

Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?