banner39

Putin: İstersem Varşova ve Bükreş'i de alırım

Putin'in Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko ile görüşmesinde, isterse Varşova'yı ya da Bükreş'i kısa sürede alabileceğini söylediği iddia edildi.

Avrupa 19.09.2014, 17:34 19.09.2014, 17:34
Putin: İstersem Varşova ve Bükreş'i de alırım

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman basınında çıkan bir haberde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile yaptığı görüşmede, Polonya, Romanya ve Baltık ülkelerini işgal etmekle tehdit ettiği öne sürüldü.

Alman 'Süddeutsche Zeitung' gazetesinin AB Dışişleri Dairesini kaynak gösterdiği habere göre, Putin görüşmede, 'İstesem iki günde sadece Kiev'i değil, Riga, Vilnius, Tallinn, Varşova ve Bükreş'i de alırım.' dedi.

Gazetede Poroşenko'nun bu tehdit ifadesini AB Komisyon Başkanı Jose Manuel Barroso'ya da ilettiği bildirildi. Daha önce de Putin'in Barroso ile yaptığı bir telefon görüşmesinde, 'İstesem Kiev'i 2 haftada alırım.' dediği öne sürülmüştü. Barroso, Ağustos ayı sonunda yapılan AB zirvesinde üye ülkeleri bu tehditten haberdar etmiş, bunun üzerine Rusya'dan tepki gelerek Putin'in böyle bir şey söylemediği bildirilmişti. Rusya gerekirse telefon görüşmesinin kaydını kamuoyuna duyurabileceğini belirtmişti.

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?