banner15

Putin karşıtı Alman politikacının kuşkulu ölümü

Almanya'da 57 yaşında aniden ölen Hristiyan demokrat politikacı Schockenhoff'un cesedine otopsi yapılacak. Schockenhoff, Rusya Devlet Başkanı Putin'i eleştirenlerden biriydi.

Putin karşıtı Alman politikacının kuşkulu ölümü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman Federal koalisyon hükümetinin büyük ortağı Hristiyan Demokratlar Birliği CDU'nun dış politika uzmanı Andreas Schockenhoff'un ani ölümü dolayısıyla, mahkeme tarafından cesedine otopsi yapılması kararlaştırıldı.

Ravensburg Başsavcılık sözcüsü Karl-Josef Diehl, Hristiyan demokrat politikacının ölümüyle ilgili dışardan bir müdahaleye dair herhangi bir delil bulunmadığını, otopsi ile şüphelerin ortadan kalkacağını bildirdi. Diehl, şu ana kadar ölüm nedeninin de tam olarak belirlenemediğini söyledi.

Schockenhoff 1990 yılından beri CDU Federal Parlamento milletvekilliği yapıyordu ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i en sert bir şekilde eleştirenler arasında yeralıyordu. Rusya'ya karşı sert yaptırımlar uygulanmasını da istiyordu.

Federal Parlamento CDU Fraksiyon Başkan yardımcılığı görevini de yürütüen Schockenhoff, Cumartesi günü beklenmedik bir şekilde aniden öldü. Üç çocuk babası Schockenhoff, 2011 yılında kamuoyuna alkolik olduğunu itiraf etmişti. Daha sonra tedavi olan Schockenhoff'un kalp krizi sonucu ölmüş olabileceği tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 11:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35