banner39

Putin, Merkel, Hollande ve Poroşenko Ukrayna için görüştü

Merkel, Poroşenko, Putin ve Hollande Ukrayna’nın doğusundaki ihtilaf için kapsamlı çözüm bulma çabaları çerçevesinde telekonferans yöntemiyle görüştü

Avrupa 08.02.2015, 18:05 08.02.2015, 18:05
Putin, Merkel, Hollande ve Poroşenko Ukrayna için görüştü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in, Ukrayna’daki krizin çözümü için Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telekonferans yöntemiyle görüştüğü bildirildi.

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert'in yazılı açıklamasında, liderlerin, Ukrayna’nın doğusundaki ihtilaf için kapsamlı çözüm bulma çabaları çerçevesinde önlemler paketi üzerinde çalışmalarını sürdürdükleri ifade edildi.

Bu çalışmalara, çarşamba günü Minsk’te zirve düzenleme hedefiyle yarın Berlin’de devam edileceğine belirten Seibert, Minsk Anlaşması'nı imzalayan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT), Rusya, Ukrayna ve ayrılıkçılardan oluşan temas grubunun temsilcilerinin de çarşamba gününe kadar Minsk’te bir araya geleceğini kaydetti.

Merkel ve Hollande, Ukrayna’nın doğusundaki ihtilafa çözüm bulmak için cuma günü Putin ile Rusya’nın başkenti Moskova’da, bir gün önce de Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Poroşenko ile görüşmüştü.

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü