banner15

Putin, Rusya'nın bilgi güvenliği doktrinini onayladı

Batı medyasında Rusya'nın politikalarına karşı yayınların artmasına önlem almak isteyen Putin, ülkesinin bilgi güvenliği doktrinini onayladı

Putin, Rusya'nın bilgi güvenliği doktrinini onayladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinin bilgi güvenliği doktrinini onayladı.

Putin'in imzasıyla ilgili kurumun internet sitesinde yayımlanan doktrinde Batı medyasında Rusya'nın politikalarına karşı yayınların artması, yurt dışında Rus basınına ayrımcılık yapılması, yine bazı Batı güçlerinin bilgi teknolojisi araçlarını kullanarak çeşitli ülkelerde politik ve sosyal istikrarı bozma amaçları başlıca tehditler olarak gösterildi.

Kredi ve finans sektöründe bilgi teknolojileri kullanılarak işlenen suçlarda artış yaşandığına dikkat çekilen doktrinde, söz konusu tehditlerin çatışmalara neden olabileceği uyarısı yapıldı.

Durumun gerginleşmesinin ve çatışmaların önlenmesi amacıyla hazırlandığı belirtilen doktrinle, bilgi ve kamu güvenliğinin, ülkenin egemenlik ve toprak bütünlüğünün, politik ve sosyal istikrarın korunmasının amaçlandığı kaydedildi.

Doktrinin diğer amaçları arasında temel hak ve özgürlüklerin temin edilmesi ve ülke açısından kritik bilgi altyapısının korunması gösterildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2016, 14:08
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48