banner39

banner35

Putin, Tacikistan ile Rusça dil okullarının inşası konusunda anlaşmayı onayladı

Anlaşmanın amacı, Tacikistan'ın listelenen en büyük şehirlerinde aşamalı inşaat ve 1.200 kadar öğrenci ile Rusça eğitim veren eğitim kurumlarının malzeme ve teknik desteği için üzerinde anlaşılan finansman koşullarının tanımlanmasıdır.

Avrupa 19.02.2020, 18:09
Putin, Tacikistan ile Rusça dil okullarının inşası konusunda anlaşmayı onayladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Federasyonu'nun Tacikistan ile beş cumhuriyetin inşası ve teknik ekipmanı hakkındaki anlaşmasını onaylayan bir yasa imzaladı.

Doküman TASS, yasal bilgilerin resmi portalında yayınlandı.

Beş yıllık hükümetler arası anlaşma 17 Nisan 2019'da Moskova'da imzalandı. Belge, Duşanbe, Kulyab, Khujand, Bohtar ve Tursunzade'deki eğitim kurumlarının Tacikistan tarafından kalkınma için tahsis edilen arazide aşamalı olarak inşa edilmesini ifade ediyor.

Anlaşmanın amacı, Tacikistan'ın listelenen en büyük şehirlerinde aşamalı inşaat ve 1.200 kadar öğrenci ile Rusça eğitim veren eğitim kurumlarının malzeme ve teknik desteği için üzerinde anlaşılan finansman koşullarının tanımlanmasıdır. Bu okullarda öğretim Rus eğitim standartlarına göre yapılacaktır. Anlaşma, her iki tarafın da Rus yapımı ekipmanların tedarik ve kullanım önceliğine odaklanacağını öngörüyor.

Anlaşmanın uygulanması, masrafların hesaplanması tasarım ve anket çalışmasının tamamlanmasından sonra belirlenecek olan federal bütçeden tahsis edilmesini gerektirecektir. Buna ek olarak, bu okulların inşası ve müteakip devreye alınması, ayrı bir anlaşma imzalanarak personeli ile ilgili sorunların çözümlenmesini ve metodolojik desteği gerektirecektir.

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?