banner39

Putin'den Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne başvurma uyarısı

Putin, Suriye'deki kimyasal saldırı hakkında soruşturma yapılması gerektiğini ve Rusya'nın bunun için Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne başvuru yapacağını ifade etti.

Avrupa 12.04.2017, 11:29 12.04.2017, 11:29
Putin'den Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne başvurma uyarısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye'deki kimyasal saldırı hakkında soruşturma başlatılması için Rusya'nın Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne başvuru yapacağını belirtti.

Kremlin Sarayı'ndan yapılan açıklamaya göre, Putin dün Rusya'yı ziyaret eden İtalya Devlet Başkanı Sergio Mattarella'yla bir görüşme yaptı.

Putin görüşmede, Suriye'deki kimyasal saldırı hakkında soruşturma yapılması gerektiğini ve Rusya'nın bunun için Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne başvuru yapacağını ifade etti.

Putin ayrıca, ABD'nin Suriye'nin başkenti Şam'ın güney banliyösünde Rusya'ya yönelik bir provokasyon hazırlığında olduğuna ilişkin bilgi edindiklerini söyledi.

Rus lider, ülkesi ile ABD arasındaki ilişkilerde olumlu gelişmeler yaşanmasını sabırla beklediklerine işaret etti.

ABD Savunma Bakanlığı tarafından 6 Nisan'da yapılan açıklamada, Suriye'deki kimyasal saldırıya karşılık vermek amacıyla, ABD Ordusu'nun ülkedeki bir hava üssüne operasyon düzenlediği bildirilmişti.

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?