Putin'e göre Komünizm İncil'i anımsatıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Komünist ve Sosyalist düşüncelerin hala hoşuna gittiğini ve komünizm fikrinin İncil'i hatırlattığını söyledi

Putin'e göre Komünizm İncil'i anımsatıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Halk Cephesi 1. Bölgelerarası Forumu'nda konuşan Putin, ideal bir komünist olmadığını ancak Komünizm fikrinin İncil'i anımsattığını söyledi.

Rus lider, “Komünist ve sosyalist düşünceler çok hoşuma giderdi ve hala da gidiyor. Eğer komünizmin kurucusunun kanunlarına bakacak olursak, bu bize İncil’i hatırlatıyor. Şaka yapmıyorum, bu aslında İncil’den bir alıntı ve bu kanunlar arasında eşitlik, kardeşlik ve mutluluk gibi çok güzel düşünceler var” ifadelerini kullandı.

LENİN'E ELEŞTİRİ, STALİN'E DESTEK

Geçen hafta Sovyetler Birliği’nin kurucu lideri Vladimir Lenin için kullandığı “Rusya’nın altına atom bombası yerleştirdi” ifadelerine de açıklık getiren Putin, şöyle devam etti:

“O sözlerle Josef Stalin ve Vladimir arasında geçen SSCB’yi kurma konusundaki tartışmaya atıfta bulundum. Stalin, özerklik fikrini ortaya atmıştı. Buna göre, kurulacak devletin bölgeleri, özerklik temelinde geniş yetkilerle donatılacaktı. Lenin ise Stalin’i eleştirerek, bunun için doğru zaman olmadığını söyledi. Lenin, SSCB’nin tam eşitlik anlayışına dayanması ve birliğe katılacak ülkelerin birlikten çıkma hakkı bulunması gerektiğini savunuyordu. Bu, devletimizin bulunduğu binanın altına konmuş bir mayındır”

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2016, 09:12
banner53
YORUM EKLE

banner39