Real Madrid logosundaki 106 yıllık 'haç'ı para için kaldırdı

BAE'li bir banka ile kârlı anlaşma yapan Real Madrid takımı, talep üzerine kulübün 106 yıllık logosundaki haç işaretini kaldırdı

Real Madrid logosundaki 106 yıllık 'haç'ı para için kaldırdı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İspanya'nın Real Madrid ekibi, Araplarla yaptığı ekonomik anlaşma gereği 1908 yılından beri kullandığı 106 yıılık kulübün ambleminden haç işaretini kaldırmak zorunda kaldı.

Bu ilginç anlaşma Real Madrid'in Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunan Ulusal Abu Dabi Bankası arasında yaşandı. Banka ile yapılan anlaşmada Real Madrid'i tutan Arap futbolseverler için kulübün amblemini taşıyan kredi kartları çıkarılması kararı alındı. Ancak Banka yönetimi Madrid kulübünün ambleminde haç işareti olduğunu vurgulayarak bunun müslümanlar için hoş karşılanmayacağı hatırlatıldı.

Bu itiraz üzerine devreye giren Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez, anlaşmadan sağlayacağı ücreti kaçırmamak için bir orta yol buldu. Başkan Perez, Real Madrid'in 106 yıllık resmi ambleminden sadece Birleşik Arap Emirlikleri'nde geçerli olmak üzere haç işaretinin kaldırılmasına karar verdi. Bu karar Real Madrid'li futbolseverlerin tepkisini çekti. Taraftarlar ambleminin kulübün tarihini ve onurunu temsil ettiğini ileri sürerek bunun paraya pazarlık yapılmasını eleştirdiler.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 17:45
banner53
YORUM EKLE

banner39