Ribery, Avrupa'nın en iyi futbolcusu seçildi

Almanya'nın 'FC Bayern München' takımında oynayan Fransız Müslüman futbolcu Ribery, Avrupa'nın en iyi futbolcusu seçildi.

Ribery, Avrupa'nın en iyi futbolcusu seçildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Fransız Müslüman futbolcu Franck Ribery, Monako'da yapılan seçimde Lionel Messi ve Christiano Ronaldo'yu geride bırakarak Avrupa'da 2013 yılının en iyi futbolcusu seçildi. Ribery'nin takımı 'FC Bayern München'in lig şampiyonluğu, kupa birinciliği ve şampiyonlar ligi zaferinden sonra 30 yaşındaki Fransız futbolcuya ferdi bir ödül verilmesi onu çok memnun etti. Avrupa'nın en iyi futbolcusu seçilmenin büyük bir şeref olduğunu belirten Ribery, çok sevindiğini bildirdi.

Alman federal ligi için de sevinç kaynağı olan, Ribery'nin en iyi futbolcu ünvanını alması bu yıl kazanılan başarılara bir yenisini daha eklemiş oldu. Almanya'da son olarak 1996'da Matthias Sammer'e Uluslar arası platformda en iyi oyuncu ünvanı verilmişti. Yine FC Bayern München'de kalecilik yapmış Oliver Kahn, 2002'de ancak ilk üçe girebilmişti.

Franck Ribery, 2008'de Almanya'nın en iyi futbolcusu seçilmişti. 2007 ve 2008 yıllarında da Fransa'da en iyi futbolcu ünvanını kazanmıştı.

Avrupa'nın en iyi futbolcusu UEFA üyesi ülkelerden temsilci olarak katılan 53 gazeteci tarafından seçiliyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2013, 11:52
banner53
YORUM EKLE

banner39