banner15

Romanya yetkililerini izleyen Mossad ajanlarına soruşturma

Romanya'ya gelen 4 İsrail vatandaşının bir hukuk şirketi kurarak, üst düzey devlet yetkilileri ile ilgili bilgi toplandığı iddia edildi

Romanya yetkililerini izleyen Mossad ajanlarına soruşturma

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Romanya'da Yolsuzluklarla Mücadele Kurumu (DNA) Başsavcısı Laura Coruța Kovesi'nin Mossad ajanları tarafından takibe alındığı ortaya çıktı.

The Times of İsrail'in haberine göre, DNA Başsavcısı Kovesi'nin eski Mossad ajanlarının çalıştığı İsrail menşeli hukuksal ve istihbari bilgiler toplayan Black Cube şirketi tarafından takibe alındı.

Romanya Organize Suçlar ve Terörle Mücadele kurumu (DIICOT) tarafından açılan soruşturmada 4 İsrail vatandaşı hakkında üst düzey devlet yetkililerini takip etmek ve bilgilerini çalmak suçlarından soruşturma başlatıldığı bildirildi.

İkisi Romanya'da tutuklu bulunan İsrail vatandaşları Dan Zorella ve Avi Yanus DNA, başkanı Kovesi'nin ve akrabalarının eposta ve sosyal medya hesaplarını ele geçirerek bilgi toplamak ile suçlanıyor.

DIICOT Başsavcısı Daniel Horodniceanu Black cube şirketinin bu bilgileri kimin için topladığı bilgisine henüz ulaşılamadığını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2016, 11:41
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48