banner39

banner35

Rus devlet kanalında Bayraktar TB2'li tanıtım

Azerbaycan, Libya ve Irak'taki operasyonları ile dikkat çeken Baykar üretimi Bayraktar TB2'lerin Rus üretimi hava savunma sistemlerine verdiği zararın ardından Rusya yeni bir silah geliştirdi.

Avrupa 19.04.2021, 08:48
Rus devlet kanalında Bayraktar TB2'li tanıtım

Rus kanalı, 'Lancet' isimli kamikaze dronun, Türkiye'nin ürettiği Bayraktar TB-2'yi de imha edebildiğini iddia eden bir animasyon yayınladı.

Rossiya 1 televizyonunda Rusya Merkezli Kaleşnikof şirketine bağlı ZALA AERO tarafından üretilen ‘havada mayın döşeme’ sistemi temelli yeni İHA'ların tanıtıldığı bir animasyon yayınlandı. Bayraktar TB-2'nin hedef alındığı animasyonda Türkiye'ye mesaj verildiğini ifade eden Güvenlik ve Terör uzmanı Abdullah Ağar, bunu "Rusların Bayraktar SİHA travması!" diye tanımladı.

AĞAR: MESAJ VERİYOR

Ağar paylaşımında "Rusların Bayraktar SİHA travması! Rus üretimi İHA vurabilen “Lancet” isimli dronlarını tanıtırken, bunu Türk üretimi Bayraktar TB-2'yi vurduklarını (!) gösteren bir animasyonla yayınlıyorlar. Suriye, Libya, Karabağ duman yapmış, Ukrayna mesajı veriyor, güven arıyor olmalılar." dedi.

RUS PANTSIR- S1'LERİN KABUSU TB2

Suriye, Libya ve Dağlık Karabağ'da Bayraktar TB2'lerin sahadan sildiği Rus hava savunma sistemiyle, Rusya uluslararası arenada büyük bir prestij kaybına uğramıştı.

Elektronik harp sistemlerini en ileri seviyede uygulayan Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk uçaklarına kilitlenen Pantsir S-1'leri SİHA operasyonları ile kullanılamaz hale getirmişti.

Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?