Rus muhalif Navalniy Putin'in şefi ile görüştü iddiası

Ünlü Rus muhalif Navalniy, ABD seçimlerine müdahale iddialarında dikkatleri çeken Rus işadamı ve Putin'in yakın dostu nam-ı diğer Putin'in şefi Yevgeny Prigozhin ile gizli görüştüğü iddialarını reddetti

Rus muhalif Navalniy Putin'in şefi ile görüştü iddiası

Sosyal medyayı etkin biçimde kullanan, sokağa kalabalıkları çekebilen, genç ve sözünü sakınmayan bir lider olarak tanınan ünlü Rusya'nın en dikkat çeken muhalif ismi Alexey Navalniy, işadamı Yevgeny Prigozhin ile görüştüğü iddialarını reddetti..

Petersburg'daki Sokos otelinin altıncı katında 2 Şubat günü öğleden sonra saat 1: 00'de bir Navalniy ve Prigozhin'in biraraya gelerek toplantı yaptığı iddia edildi. Navalniy personeli ile St. Petersburg gezisi sırasında gerçekten bu otelde kaldığını, ancak Prigozhin ile görüşmediğini söyledi.

Navalniy, seçimlerde iktidar olma şansı olmamakla birlikte Rusya'da Kremlin'e sert biçimde muhalefet edebilen tek isim olması nedeniyle tehlikeli olarak addediliyor. Navalniy'nin ses getiren her eyleminin ardından tutuklanması artık normalleşmeye başladı. Navalniy, son olarak Eylül 2018'de tutuklandıktan sonra 50 gün hapiste kalıp Ekim ortası serbest bırakıldı.
 

Rusya'nın 2016 seçimlerine müdahalesi konusunda özel savcı Robert Mueller tarafından yürütülen soruşturmanın üzerinde durduğu üç şirketten biri IRA idi. IRA'nın 12 çalışanı ile finansörü olduğu ileri sürülen Yevgeny Prigozhin'e ABD'de resmi suçlama yöneltildi.

Kaynak: www.dunyabulteni.net
 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 12:28
banner53
YORUM EKLE

banner39