Rus yazılımı olmayan elektronik cihazların satışı yasaklandı

Rusya'da Rus yazılımı olmayan elektronik cihazların satışı yasaklandı

Rus yazılımı olmayan elektronik cihazların satışı yasaklandı

Rus parlamentosunun alt kanadı Devlet Duması, Rus yazılımı olmayan elektronik cihazların satışını yasakladığını duyurdu.

Yeni kanuna göre, 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren akıllı telefonlar, bilgisayarlar ve televizyonlara satış öncesi Rus yazılımın kurulması zorunluluğu getiriliyor.

Duma’nın ekonomik politika, sanayi, yenilikçi kalkınma ve girişimcilik komitesinin üyesi Aleksey Kanayev, yasağın tüketici haklarını korumaya yönelik olduğunu ve yerli IT-şirketlerinin gelişimine yardımcı olacağını belirterek, “Yeni kanun, yerli IT-şirketlerini yabancılar ile eşit rekabet ortamına koyacak” dedi.

Kaynak: Sputnik

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 10:01
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
ergün ayhan
ergün ayhan - 1 yıl Önce

Adamlar herşeyi anlamış..bir salak biziz..

Armix
Armix @ergün ayhan - 1 yıl Önce

Kardeş bizimkiler de biliyor. Pardus projesi buna benzer bir mantık ile başlatıldı ancak bizde 2 sorun var. 1. Millet sahip çıkmıyor 2.Vergi almak bir şey yapmaktan daha kolay. Microsoft'tan vergi almak varken neden bedava Pardus'u kullandırsın ki? Mesela Yerli Araba yapmaktansa İthal araçtan %200 vergi kazanmak daha kolay olduğu için halen bir arabamız yok. 3. Rüşvet. Herkesin bilip kimsenin bilmediği gerçeğimiz...

test
test - 1 yıl Önce

bir şey burada test edilmemişse hçbir ulkede kullanılmaz...casus tel yazılım vs gibi

birtürk
birtürk - 1 yıl Önce

bizim okul bile yabancı sürüm .kendi kültürümüzü tarihimizi anlatacak medresemiz bile tok

banner39