banner39

Rusların yurtdışı ev merakında büyük artış

Tasarruflarını korumak için yurt dışında ev satın alma eğilimi Rusya'da iki yılda yüzde 70 artış gösterdi

Avrupa 26.12.2018, 08:10
Rusların yurtdışı ev merakında büyük artış

Rusların yurtdışındaki gayrimenkul alımına ilgileri son iki yılda yüzde 70 arttı.

Rusya Hükümeti altındaki Finans Üniversitesi verilerine dayanarak haberi vereb Rossiyskaya Gazeta Bulgaristan, ev satın alınan ülkeler listesinde lider konumda.

Rusların ev almak için en  çok tercih ettikleri ülkeler arasında Türkiye ikinci sırayı alıyor. Türkiye'yi, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Kıbrıs ve Karadağ'daki emlak talepleri izliyor. Aynı zamanda, Ruslar için geleneksel olarak çekici olan İspanya tercihlerinde de yüzde 20 oranında gözle görülür bir artış var.

Araştırmaya göre, büyük ve orta büyüklükteki Rus şehirlerinin sakinlerinin yüzde 2,5'i, arkadaşları ve tanıdıkları arasında, gelecek veya iki yıl içinde yurtdışında mülk satın alacak olanların olduğunu söylüyor.

Uzmanlar, Rusların tasarruflarını bu şekilde korumaya çalıştığına inanıyor.

Kasım ayında, emlakçılar Ukraynalıların St Petersburg emlak piyasasındaki faaliyetlerinden bahsettiler. Emlakçılara göre, Neva'daki şehirdeki her onuncu konut alıcısı Ukraynalı. Ayrıca yerel nesneler Almanlar ve Belaruslar için ilginçtir.

Eylül ayında, ruble çöküşünden korkan Muskovitlerin daire almaya başladıkları anlaşıldı. Tasarruf sağlamak için bir yaşam alanı satın alan alıcılardan en çok aranan nesne, metroya yakın bir evde tek yatak odalı, ekonomi sınıfı bir daireydi.

Kaynak: www.dunyabulteni.net

Yorumlar (0)
34
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?