banner15

Rusya: ABD nükleer kullanmadan yenemez

ABD'nin hızlı küresel saldırı sistemi tartışmaları konusunda Rusya Başbakan Yardımcısı Rogozin, "ABD, nükleer silaha sahip bir ülkeyi nükleer silah kullanılmadan yenemez" dedi.

Rusya: ABD nükleer kullanmadan yenemez

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitry Rogozin, ABD'nin, nükleer silaha sahip bir ülkeyi, nükleer silahın kullanılmadığı bir savaşta yenemeyeceğini savundu.

Rogozin, Rusya Güvenlik Kurulu toplantısında ABD'nin "hızlı küresel saldırı sistemi"ne ilişkin tartışmaları değerlendirdi.

"Nükleer silaha sahip bir ülkeyi, nükleer silahın kullanılmadığı bir savaşta yenebilme olasılığı bulunduğunu" savunan ABD'li strateji uzmanlarının "hayal gördüğünü" dile getiren Rogozin, nükleer silahı olan bir ülkeyi, hızlı küresel saldırı ile yenme olasılığı bulunmadığını ileri sürdü.

"ABD, nükleer silaha sahip bir ülkeyi nükleer silah kullanılmadan yenemez" ifadesini kullanan Rogozin, böyle bir fikri "saçmalık" olarak nitelendirdi. 

ABD'nin "hızlı küresel saldırı sistemi", sesten hızlı araçlarla gezegenin istenilen noktasındaki hedeflerin nükleer silah kullanılmadan imhasını öngörüyor.

Bu sistemle nükleer silahların imha edilmesi hedefleniyor.

 

 


 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2015, 20:43
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35