banner39

Rusya'da tecavüzcü ve katillerin taksici olması yasaklanıyor

Rusya'da yeni hazırlana kanun taslağı ile tecavüzcüler ve katillerin, taksi ve toplu taşıma araçlarında sürücü olması yasaklanıyor.

Avrupa 14.11.2019, 09:46 14.11.2019, 10:06
Rusya'da tecavüzcü ve katillerin taksici olması  yasaklanıyor

Rusya'da tecavüzcülerin, katillerin, teröristlerin ve diğer tehlikeli suçlulardan mahkumiyet almış kişilerin taksici olarak çalışmasıve toplu taşıma araçlarında şoförlük yapmaları yasaklanıyor.

İlgili proje, Cumhurbaşkanı Vladimir Putin adına Ulaştırma Bakanlığı tarafından geliştirildi.

Haber Rusya'nın en yüksek tirajlı iş dünyası günlük gazetesi Kommersant'ta yer aldı. Girişimin, Moskova Belediye Başkanı Sergei Sobyanin'e ait olduğu belirtildi. Ona göre, "hiç kimse böyle bir sürücüyle yolculuk etmek istemiyor".

“Cinayet”, “Kasıtlı olarak ağır bedensel zarara neden olan”, “İşkence”, “Tecavüz”, “terörist saldırı”, “terörist toplum örgütü”, “terörist örgüt faaliyetlerinin organizasyonu” gibi konularda mahkumiyet yaşamış kişilerin  taksileri, otobüsleri, troleybüs ve tramvayları kullanmaları yasaklanıyor.

Kanunun kabul edilmesinden sonraki 120 gün içinde, iş faaliyetleri “ taksi, otobüs, troleybüs, tramvay gibi araç sürmekle bağlantılı” olan kişilerin işverenlere sabıka kaydı vermeleri gerekecektir. Temiz sabıka kaydını ibraz etmeyenler şirketler tarafından işten çıkarılacak.

banner53
Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?