banner15

Rusya ekonomisine reform kaçınılmaz

Rusya maliye bakanlığı, ülkede reform yapılmazsa 2017 yılı sonunda nakit paraları kalmayacağını açıkladı

Rusya ekonomisine reform kaçınılmaz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Maliye Bakanı yardımcısı Tatyana Nesterenko, bir açıklama yaparak ülkesinde bir dizi reform yapılmazsa 2017 sonunda nakit para kalmayacağını söyledi.

Tatyana Nesterenko, "Her şey eskisi gibi kalırsa, bir sonraki yılın sonunda rezervlerimiz bitecek, biz ciddi ekonomik sorunlar sonucu maaşları ödeyemeyecek duruma düşeceğiz” dedi.

Rusya Maliye Bakanı Yardımcısı Rusya ekonomisinin şu andaki durumunu "bir fırtına merkezi" olarak değerlendirdi.

RIA Novosti ajansı Tatyana Nesterenko’nın "Bu fırtına merkezi sakin gibi gözüküyor. Her şey sakin ve huzurlu gibi görünüyor, ancak biz aslında risklerin tam ortasında duruyoruz” sözlerine yer verdi.

Reuters'e göre bu yıl Temmuz ayı başında Rusya bütçe bilgilerine dayanarak, ülkenin 2017 yılında Maliye Bakanlığı'nın rezerv fonun tümünü harcamayı planladığını haber vermişti. Buna ek olarak, bazı kaynaklara göre, Rusya 2017-2019 yılında, ulusal refah fonundan 1,78 trilyon Ruble para kullanacak.

Rusya, Ukrayna'nın doğusunda yaşanan olaylar ve Kırım'ı ilhak etmesinin ardından Batılı ülkelerin bir dizi yaptırımları ile karşı karşıya kalmıştı.

Uzmanlara göre, ekonomik yaptırımlar ve Rusya'nın Suriye’deki savaşa katılması son iki yılda bu ülkeye milyarlarca dolar zarar verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 13:15
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35