banner39

Rusya güya endişeliymiş

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, "Terör örgütlerinin bu bölgede devam eden hareketliliği nedeniyle endişe duymaya devam ediyoruz. Rusya ve Türkiye orduları, İdlib'deki durum konusunda sürekli iletişim halinde" dedi.

Avrupa 03.02.2020, 13:59
Rusya güya endişeliymiş

İdlib'de Esad rejimini Türk askerine saldırması sonucu tırmanan gerilime ilişkin açıklamalarda bulunan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, "Terör örgütlerinin bu bölgede devam eden hareketliliği nedeniyle endişe duymaya devam ediyoruz. Rusya ve Türkiye orduları, İdlib'deki durum konusunda sürekli iletişim halinde" dedi.

Putin ve Erdoğan'ın İdlib'deki son gelişmeleri henüz konuşmadığını belirten Peskov, "Ancak liderlerin bunu gerekli görmesi halinde, görüşmenin en kısa sürede ayarlanabileceğine dair hiçbir şüphe yok" ifadesini kullandı.

Kaynak: Haber 7

Yorumlar (1)
hunkartensi 3 yıl önce
Rusya ve Esad İdlib e Türkiye nin girmesini nasıl engellediler ve neden Esad askeri girecek dendi ve Rusya da girmesine destek olacak dendi ama girmek yerine boyuna bombalıyorlar canlı kalmasın diye sanki bıraksalardı bari Türk askeri girseydi karış karış temizlerdi teröristten orayı en azından halk için yaşanılan bir yer kalırdı bölge ama illada biz gireceğiz dendi korkudan kara savaşı yapamıyorlar ABD mantığıyla hareket ediyorlar onlardan farkları ne kaldı ki onlarda havadan bombaladılar bunlarda havadan bombalıyorlar olan halka ve Türkiye ye oluyor Türkiye de de suç var bunu BM ye şikayet etmeli bu yapılınca orada yaşayan halkın göç etmek zorunda kaldığı anlatılmalı Esad BM nezdinde uyarılmalı burada yaptıkları için
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?