banner39

Rusya, Küba ve Vietnam'daki askeri üslerine geri dönebilir

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı, önceden Rus askeri üslerinin bulunduğu Küba ve Vietnam'a geri dönme konusunu gündeme aldıklarını söyledi

Avrupa 08.10.2016, 09:51 08.10.2016, 09:55
Rusya, Küba ve Vietnam'daki askeri üslerine geri dönebilir

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Nikolay Pankov, önceden Rus askeri üslerinin bulunduğu Küba ve Vietnam'a geri dönme konusunu gündeme aldıklarını söyledi.

ABD, Vietnam’dan Rusya’nın eski üslerini kullanmasını yasaklamasını istedi

Bu konu üzerinde çalıştıklarını kaydeden Pankov, daha fazla detay vermek istemedi. Pankov, Savunma Bakanlığı yönetiminin şu anda bu ülkelerdeki üslerin kapatılmasını öngören kararları yeniden değerlendirdiğini ifade etti.

Duma Dış İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Aleksey Çepa, daha önce yaptığı açıklamada, "Moskova, dünyanın diğer bölgelerindeki varlığımızı yeniden değerlendirmeli. Latin Amerika, Güneydoğu Asya ve Afrika'da kapatılan üsleri yeniden açmanın Rusya'nın çıkarlarına uygun olacağına inanıyorum" demişti. Küba ve Vietnam'da 2002 yılına kadar Sovyet ve Rus askeri üsleri bulunuyordu. Rusya'nın Vietnam'ın Cam Rahn kentinde filosu bulunuyordu, Küba'nın Lourdes kentinde ise radyo-elektronik istihbarat merkezi faaliyet gösteriyordu.

 

banner53
Yorumlar (0)
19
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?