Rusya: Türkiye ile ilgili süreç devam ediyor

Rusya Dışişleri Bakanlığı Resmi Sözcüsü Zaharova, Rusya'nın Türkiye ile Su-24 uçağının vurulması sebebiyle bozulan ilişkilerinin henüz kriz öncesi seviyesine ulaşmadığını, sürecin hala devam ettiğini söyledi

Rusya: Türkiye ile ilgili süreç devam ediyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Dışişleri Bakanlığı Resmi Sözcüsü Mariya Zaharova, Rusya'nın Türkiye ile Su-24 uçağının vurulması sebebiyle bozulan ilişkilerinin henüz kriz öncesi seviyesine ulaşmadığını, sürecin hala devam ettiğini bildirdi.

Diplomat konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "İlişkilerin düzelme süreci hala devam ediyor. Sürecin sona erdiğini söylemek henüz imkansız" ifadesini kullandı.

Zaharova şöyle devam etti, "Üst düzey temasların ardından ilişki düzeyinin düzelmesine yönelik bazı belgeler imzalandı. Sizlerin de bildiği üzere, belgelerin imzalanmasından hayata geçirilmesine kadar belirli bir sürenin geçmesi gerek. Bu örnek, ilişkilerin düzelme sürecinin hala devam ettiğini gösteriyor.

Zaharova Suriye konusunda ise, "Türk meslektaşlarımla temasımız yeniden kuruldu ve fikir alışverişi yapıyoruz. Bölgede yaşananlara ilişkin tavrımızı dile getiriyoruz ve Türkiye'nin yaptıkları hakkında değerleme yapıyoruz." dedi. 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2016, 15:45
banner53
YORUM EKLE

banner39