Rusya: Türkiye'yi saldıracağımız konusunda bilgilendirdik

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Heyet Tahrir el Şam grubunun İdlib'deki saldırılarının sert bir biçimde bastırılacağını söyledi ve Türk tarafının bu konuda bilgilendirildiğini de sözlerine ekledi.

Rusya: Türkiye'yi saldıracağımız konusunda bilgilendirdik

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov bir basın toplantısında, Suriye'nin İdlib bölgesi yakınlarındaki gerilimin tırmanmasının suçlusunun, saldırı düzenleyen teröristler olduğunu söyledi.

Teröristlerin İdlib'deki gerilimi azaltma bölgesindeki saldırılarını sert bir biçimde durdurmak hususunda kararlı olduklarını belirten Lavrov, "İdlib'de teröristleri ortadan kaldırma uygulaması devam edecek" vurgusunu yaptı.

Türk askerlerinin İdlib'deki varlığının teröristlerin saldırmasının önünü kesemediğini iddia eden Lavrov, Rus savunma yetkililerinin İdlib'deki duruma ilişkin olarak Türk meslektaşları ile her gün temas halinde olduklarını da belirtti.

Ayrıntılar geliyor...

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2019, 16:44
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet celal kavak
mehmet celal kavak - 1 yıl Önce

bence reusya haklı ÖSO da onlare için terör örgütüdür.biz dünyaya ç.ağrıda bulunuyoruz teröre destek vermeyin diye.bizde kendimizi sorguluyalım. Amerikayı biyanı bıraktık.onlar zaten ülke olarak terörist.Onlardan dost olmaz ve onlara güvenilmez. Ancak bence RUS KOMŞULARIMIZ İYİ BİR MÜTTEFİK VE İYİ BİR DOSTTUR.. Eğer biz İRANLA - RUSYA İLE ELELE VERMEZSEK AMERİKA HEM BİZİ HEMDE İRANI HATTA SONRADANDA RUSYAYI BİTİRİR.

banner39