banner39

Rusya: Ukrayna'da çözüm için doğrudan diyalog şart

Kremlin Sözcüsü Peskov, Ukrayna'daki krizin çözülmesi için taraflar arasında doğrudan diyalog kurulması gerektiğini söyledi

Avrupa 13.02.2015, 13:43 13.02.2015, 13:43
Rusya: Ukrayna'da çözüm için doğrudan diyalog şart

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Kiev yönetimi ile Donbasslı yetkililer arasında doğrudan diyalog kurulmadığı takdirde, krizin çözümünün imkansız olduğunu söyledi. Normandiya Dörtlüsü zirvesiyle ilgili değerlendirmede bulunan Kremlin Sözcüsü Peskov, Rusya'nın ateşkesin derhal tesis edilmesi yönünde adım attığını ifade ederek, "Ancak Donbasslı yetkililer, daha etkili bir ateşkes rejimine geçilmesi için 15 Şubat tarihinde ısrar etti" diye konuştu.

Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, zirveden çıkan anlaşma metnini imzalamaları için Donetsk ve Lugansk liderlerini ikna ettiğini de belirtti.

RUSYA MUHALEFETİ ANLAŞMADAN UMUTSUZ

Minsk'te atılan tarihi imzalar, Rusya'da muhalefeti tam olarak memnun etmedi. Rusya Komünist Partisi Milletvekili ve Duma Dış İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Leonid Kalaşnikof, Ukrayna'nın Eylül ayındaki anlaşmaları ihlal ettiğini hatırlattı.

‘KİEV'İN BU ANLAŞMAYI DA BOZMASINDAN ÇEKİNİYORUM'

Kalaşnikof, "Kiev yönetiminin dün imzalanan anlaşmayı da bozmasından çekiniyorum. Anlaşmanın uygulanacağı konusunda şüphelerim var" ifadelerini kullandı. Duma Başkan Yardımcısı ve Adil Rusya Partisi Milletvekili Nikolay Leviçev de, Minsk görüşmelerinin beklentileri karşılamadığını ve ateşkesin gerçekleşeceğinden emin olmadığını belirtti.

Kaynak: Sputnik

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?