banner39

Rusya'dan NATO'ya yeşil ışık

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksey Meşkov, NATO ile işbirliğine yeniden başlamayı değerlendirmeye hazır olduklarını açıkladı

Avrupa 25.07.2016, 13:03 25.07.2016, 15:58
Rusya'dan NATO'ya yeşil ışık

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksey Meşkov, NATO ile işbirliğine yeniden başlamayı değerlendirmeye hazır olduklarını söyledi. Meşkov, "NATO'nun tepkisi, İttifak'ın, kasıtlı eylemler sonucunda Rusya-NATO ilişkilerinde tırmanan gerilimi düşürme isteğini gösterecek gerçek bir test olacak" ifadelerini kullandı.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Meşkov, Afganistan, uçuş güvenliği ve terörle mücadele gibi alanlarda NATO ile işbirliğine devam etmeyi düşünebileceklerini belirterek, "Bugün için tek sorun, NATO'nun hayali tehditler yerine gerçek tehditlerle savaşmak için uluslararası aktörleri birleştirme gerekliliğini daha ne kadar süreyle görmezden gelmeye devam edeceğidir" dedi.
'NATO'dan Baltık teklifine yanıt bekliyoruz'

Meşkov, Baltık Denizi'nde uçuş güvenliğini artırmak için Rusya'nın sunduğu tekliflere NATO'dan yanıt beklediklerini ifade etti. Rus yetkili, "NATO'nun tepkisi, İttifak'ın, kasıtlı eylemler sonucunda Rusya-NATO ilişkilerinde tırmanan gerilimi düşürme isteğini gösterecek gerçek bir test olacak" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?