banner15

Rusya'dan Yunanistan'a fabrika

Ruslar Yunanistan’da deniz uçağı fabrikası kurmak istiyor

Rusya'dan Yunanistan'a fabrika

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Dimitris Mardas, katıldığı bir radyo programında Rus yatırımcıların Yunanistan’da deniz uçağı üretecek bir fabrika kurmak istediklerini dile getirdi.

Rusların Kalamata’ya deniz uçağı fabrikası kurmakla ilgilendiklerini söyleyen Mardas, Rus yatırımcılardan başka önemli teklifler de aldıklarını ifade etti. “Sundukları teklif ve proje oldukça ilerlemiş seviyedeydi. Kalamata’ya kurmayı planladıkları fabrika tamamen dışa yönelik bir nitelikte olacak ve batı ile doğu teknolojilerini birleştirecek” diyen Mardas, hükümetin bu iyi projenin nasıl hayata geçirilebileceğini incelediğini kaydetti.

Azınlıkça'da yer alan habere göre, Rusların uzun zamandır altyapı (doğalgaz, ulaştırma, limanlar) sektörlerine yatırım yapmakla ilgilendiklerini ifade eden Dışişleri Bakan Yardımcısı, şu anda sanayi ve hizmet sektörlerine yapılacak yatırımların Yunanistan için büyük önem arz ettiğini vurguladı.

Alınan vergi önlemlerinin yatırımcılar için engel teşkil edip etmeyeceği yönündeki soruya ise Dimitris Mardas “Bu önlemler ekonominin istikrara kavuşturulması için alınıyor. Kreditörler tarafından istenen bu önlemle geçici. Yunan ekonomisi yükselişe geçene kadar geçerli olacak önlemlerden ibaret.

Yunanistan’a yatırım yapmak isteyen yabancı yatırımcıları için vergi katsayılarının arttırılmasından ziyade bürokrasi daha büyük önem taşıyor” dedi

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2016, 11:29
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48