banner39

Rusya'dan Yunanistan'a mali yardım zor

Rusya'nın Yunanistan'a mali yardımda bulunabileceği yönündeki Lavrov'un açıklaması Rus Maliye Bakanı Stortsak tarafından yalanlandı. Maliye Bakanı Stortsak, Rusya'nın şu anki bütçesinin böyle bir yardıma uygun olmadığını savundu

Avrupa 24.02.2015, 16:57 24.02.2015, 17:37
Rusya'dan Yunanistan'a mali yardım zor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yunanistan'a mali yardım yapılabileceği yönünde daha Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov tarafından verilen mesajlarla ilgili yeni bir açıklama geldi.

Ria Novosti Haber Ajansı'na konuşan Rusya Maliye Bakanı Yardımcısı Sergey Stortsak, Lavrov'un açıklamalarının aksine, ülkesinin şu an böyle bir planının bulunmadığını söyledi.

Bakan Stortsak, "Böyle bir dönemde, Rusya'nın Yunanistan'a herhangi bir mali yardımda bulunması söz konusu değildir" dedi.

Rus bakan açıklamasında şunları söyledi: Şu anda herhangi bir yardıma ihtimal vermiyorum. Çünkü bütçeyle ilgili yasada bu tür kaynaklar öngörülmüyor.

Yaklaşık bir hafta önce konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, talep gelmesi halinde Yunanistan'a mali yardımda bulunabileceklerini söylemişti.

Yunanistan'ın Rusya'dan şu ana kadar herhangi bir talebi bulunmuyor.

AB YUNANİSTAN PAKETİNİ ONAYLADI

Bu arada, Avro Bölgesi maliye bakanları Yunanistan'ın reform listesini onayladı.

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?