banner39

Rusya'nın karşı-yaptırımları kendine zarar verdi

Rusya'nın batı yaptırımlarına karşılık olarak uygulamaya başladığı "karşı yaptırımlardan" en çok kendisi etkilendiği ortaya çıktı

Avrupa 29.10.2014, 16:34 29.10.2014, 16:34
Rusya'nın karşı-yaptırımları kendine zarar verdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kuzey Kafkasya Federal Bölgesinin başkenti Pyatigorski’de düzenlenen ekonomi forumuna katılan iş adamları ve uzmanlar batılı ülkelerin Rusya’ya karşı aldığı yaptırım kararlarının etki ve sonuçları konusunu gündeme taşıdı.

Ekonomi uzmanları ve analistler Rusya’nın kendisinin de almış olduğu batı ülkelerine karşı ticari kararların karşı taraftan ziyade kendisini etkilemesi üzerinde durdu.

Stavropol eyaletini temsil eden ekonomi uzmanı ve bölgenin Ticari Sanayi Palatasının başkanı Boris Obolenç AB ülkelerinin Rus bankalarına sadece 30 gün gibi kısa süre zarfında kredi vermesinin ve altı ay içerisinde 75 milyar dolar sıcak paranın ülkeyi terketmesinin önemine vurgu yaptı.

Obolenç yaptırım kararlarının henüz Rusya vatandaşları üzerinde fazla etkisinin olmadığını ancak önümüzdeki bir yıl içerisinde doların değer kazanması ve sanayinin olumsuz etkilenmesi sonucunda fakirlik oranında artış olacağını, çalışanların sayısının ise zorunlu olarak azalması sonucunda işsizlik oranında da artış olacağını belirtti.

banner53
Yorumlar (0)
19
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?