banner15

Saakaşvili Ukrayna'da yeni parti kuracak

Ukrayna'da Odessa valiliği görevinden istifa eden Mihail Saakaşvili Ukrayna'da yeni siyasi parti kuracağını açıkladı.

Saakaşvili Ukrayna'da yeni parti kuracak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı ve geçen hafta Ukrayna'da Odessa valiliği görevinden istifa eden Mihail Saakaşvili Ukrayna'da yeni siyasi parti kuracağını açıkladı.

Saakaşvili, Kiev'de düzenlediği basın toplantısında, istifasının ardından arkadaşlarıyla yeni ve büyük siyasi platform oluşturmaya karar verdiklerini bildirdi.

Amaçlarının mevcut siyasi eliti değiştirmek olduğunu belirten Saakaşvili, "Erken parlamento seçimi yapılmasını amaçlıyoruz. Partimize parlamentoda bir dönemden fazla bulunanları, 2-3 yıldan fazla üst düzey devlet görevinde bulunanları almayacağız. Partimizde büyük iş adamlarının temsilcileri olmayacak. Biz iş dünyasına yardımcı olacağız fakat iş dünyasını siyasete ve parlamentoya girmesine müsaade etmeyeceğiz" diye konuştu.

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko tarafından ülkeye davet edilen ve Ukrayna vatandaşlığı verilen Saakaşvili, geçen yıl mayıs ayında Odessa valisi olarak atanmıştı.

Saakaşvili, ülkede yolsuzlukla mücadelenin gerektiği gibi yapılmadığını ileri sürerek hafta başında görevinden istifa etmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2016, 20:05
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35