Sabotaj cinayetleri Türkiye'de de olabilir

PKK'nın Avrupa sorumlularından Zübeyir Aydar, Paris'teki cinayetleri "sabotaj" olarak nitelerken, Türkiye'de de benzer cinayetlerin işlenebileceği uyarısında bulundu

Sabotaj cinayetleri Türkiye'de de olabilir

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

PKK'nın Avrupa sorumlularından, KCK yürütme kurulu üyesi Zübeyir Aydar, Paris'te aralarında PKK'nın eski kurucularından Sakine Cansız'ın da bulunduğu üç kadını hedef alan saldırıyı ''çözüm sürecine yönelik bir sabotaj'' olarak niteledi.

Saldırının düzenlediği Kürt Enformasyon Merkezi'nin bulunduğu binanın önünde, BBC Türkçe'nin telefonla sorularını cevaplayan Aydar, eylemi değerlendirirken, ''Çözüm arayışlarına yönelik bir saldırı, bir sabotaj ve bir provokasyon olarak düşünüyorum, şu anda İmralı'da başlatılan diyalog arayışına yönelik bir saldırı'' dedi.

"TÜRKİYE'DE DE BENZER ŞEYLER OLABİLİR"

BBC'nin haberine göre Aydar, Ak Parti hükümetine de, ''Eğer gerçekten barış ve diyalogta samimiyse, bu konuyu kendilerinin de ciddiye almaları lazım, bu sürece yönelik bir girişimdir, yarın öbür gün kendilerine yönelik bu tür şeyler yönelebilir, Türkiye içinden başka şeyler yapılabilir. Eğer diyalogta samimiyse, bu konuyu kendilerinin ciddiye almaları lazım, olayın üzerine ciddiyetle gitmeleri lazım ve ona göre de tedbir almaları lazım.'' diye seslendi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2013, 15:45
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35