banner15

Sakız Adasında Türklere hakaret eden vali yardımcısına ihraç

Yunanistan’ın Hios (Sakız) Adası’ndan sorumlu Kuzey Ege Bölgesi Süper Vali Yardımcısı Stamatis Karmancis'in, sosyal medya hesabından " En iyi Türk ölü Türk" demesi üzerine partisinden ihraç edildi

Sakız Adasında Türklere hakaret eden vali yardımcısına ihraç

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Son günlerde Türk savaş uçaklarının Ege'de Yunan hava sahasını ihlal ettiklerine ilişkin iddialar üzerine, Türk milletine hakaretler yağdıran SAKIZ (Chios) adası ırkçı valisi Stamatis Karmancis, sosyal medyada Türkler hakkında yazdığı hakaret sözlerinin ardından partisinden ihraç edildi.

Facebook hesabında şunları yazmıştı:
“Komandolarımızın, en iyi Türk ölü Türk’tür sloganına katılıyorum. Barbar, kalleş, kültürsüz, gözü doymaz, sefil, kana bulanmış, sinsi, tehlikeli ve her zaman acımasızca vurmak ve kapmak için fırsat kollayan bir komşumuz var. Silahlı Kuvvetlerimiz burada. Hele bir denesinler, görürler.”

Nea Dimokratia partisinin üyesi ve eski milletvekili de olan Karmancis, partisi basın bürosundan bu sabah yapılan açıklama yapılarak, " Karmancis'in dünkü açıklamalarından sonra, doğal olarak, partimizle ilişiği kalmamıştır" denildi..

Karmancis “Türk halkını değil, Türkiye’deki derin askeri devleti kastettim” diyerek kendini savundu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2016, 09:26
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48