banner15

Salah, Londra'da Filistinlilerle teravih namazı kıldı

1948'de işgal edilen topraklarda faaliyet gösteren İslami Hareket'in lideri Şeyh Raad Salah, İngiltere'nin başkenti Londra'da Filistin Forumu binasında onlarca Filistinli ve Arap ile birlikte teravih namazı kıldı.

Salah, Londra'da Filistinlilerle teravih namazı kıldı

İngiliz Mahkemesi önceki gün Şeyh Raad Salah'a konulan kısıtlamaları hafifletmiş ve akşamları konuşma yapmaması şartıyla dışarıya çıkmasına izin vermişti.

İngiltere'deki Filistin Forumu yönetimi Şeyh Raad Salah'ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek cemaate Şeyh Salah'ın kendileriyle birlikte namaz kılmaya geldiğini duyurdu.

Filistin Forumu basın sorumlusu Zahir el Beyravi, İngiltere Göçmenler İdaresi'nin Şeyh Raad Salah hakkında verdiği sınır dışı edilmesi kararı ve yargı sürecinde gelinen noktayı anlatarak, tüm göstergelerin Şeyh Raid Salah'ın hakkındaki suçlamaların birer birer düşeceğine ve kendisinin mahkemeyi kazanacağına işaret ettiğini söyledi.

El Beyravi, Şeyh Raad Salah'ın İngiltere'deki davasının Eylül ayı sonlarında bitmesini beklediklerini ifade etti.

Şeyh Raad Salah'ın Kudüs'ü ve Filistin davasını savunduğunu anlatan el Beyravi, cemaatten onun için dua etmelerini istedi.

Mahkeme kararı gereği konuşma yapamayan Şeyh Raad Salah ise, namazdan sonra cesaretini ve direnişini öven cemaatle tokalaştı. 

Kaynak: FEM

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2011, 14:40
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35