banner39

Salah'ın mahkemesi cumaya ertelendi

İngiltere bir haftadır gözaltında tutululan Şeyh Raid Salah'ın mahkemesini cuma gününe erteledi

Avrupa 06.07.2011, 15:07 06.07.2011, 15:07
Salah'ın mahkemesi cumaya ertelendi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İngiliz yönetimi, 1948'de işgal edilen topraklarda faaliyet gösteren İslami Hareket'in lideri Şeyh Raid Salah'ın yargılanacağı mahkemeyi davaya bakacak yargıcın yokluğu nedeniyle önümüzdeki Cuma gününe erteledi.

Filistin Haber Merkezi'nin haberine göre, İngiliz yetkililerin bu kararından önce Şeyh Raid Salah'ın avukatlarının yaklaşık bir hafta önce anti-semitizm suçlamasıyla gözaltına alınan ve Londra yakınlarındaki Ford Cezaevi'nde tutulan Şeyh Raid Salah ile görüştüğü bildirildi.

Avukatlar, Raid Salah’la görüşmenin yüz yüze gerçekleştiğini ve iki saat sürdüğünü söyledi.
İslami Hareket sözcüsü ve Şeyh Raid Salah'ı savunma ekibi üyesi avukat Zahi Nuceydat, ziyaretle ilgili Londra'da yaptığı açıklamada tutuklama dosyası konusunda ümitli olduklarını ifade ederek, "Şeyh Raid Salah İngilizlerin isteklerine boyun eğmek isteseydi her an ülkesine geri dönebilirdi" dedi.

Nuceydat, Şeyh Raid Salah'ın kendisine yapılan haksızlığa karşı mücadele etme kararı aldığını ve yapılan haksızlığın sadece kendi şahsına değil, savunduğu fikirlere ve inançlara olduğunu düşündüğünü söyledi.

İngiltere güvenlik güçleri 1948'de işgal edilen topraklarda faaliyet gösteren İslami Hareket'in lideri Şeyh Raid Salah'ı 29 Haziran Çarşamba günü gece geç saatlerde "kamu için tehlike teşkil ettiği" gerekçesiyle gözaltına almıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?