Saldırılardan sonra Sarkozy'nin oyları arttı

Toulouse saldırılarından sonra Sarkozy'nin oylarında artış görüldü, yüzde 28 oy oranıyla rakibi sosyalist aday Hollande'den sadece yüzde 1,5 geride bulunuyor.

Saldırılardan sonra Sarkozy'nin oyları arttı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Fransa Devlet Başkanı Nicolas Sarkozy, Toulouse'daki saldırılardan sonra, anketlere göre oylarını artırarak rakibi Hollande ile aralarındaki mesafeyi azalttı. Dün araştırma kurumu BVA tarafından açıklanan istatistik sonuçlara göre Sarkozy oy toplamını yüzde 28'e yükseltti. Hollande ile aralarındaki fark yüzde 1,5'e düştü. Bir ay önce Hollande yüzde 5 oy farkıyla önde gidiyordu.

Yapılan ankette Sarkozy'nin güvenlik ve göç konusunda daha çok oy aldığı görüldü. Irkçı Marine Le Pen ise solcuların adayı Jean-Luc Melenchon tarafından geride bırakılarak dördüncü sıraya düştü.

Güncel anket Salı ve Çarşamba günleri, yani Toulouse'daki cinayetleri işlediği öne sürülen Merah'a operasyonun devam ettiği sıralarda yapıldı. Fransa'nın ünlü gazetesi 'Le Mounde', durum değerlendirmesi yaparken 'Toulouse ve Montauban saldırılarını yapan katile düzenlenen operasyon, görevinden ayrılmakta olan Başkan için bir başarıdır.' cümlesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2012, 12:01
banner53
YORUM EKLE

banner39