Saldırıya uğrayan Müslüman kız intihara kalkıştı

Fransa'da iki ırkçının saldırısına uğrayan başörtülü kız intihar girişiminde bulundu

Saldırıya uğrayan Müslüman kız intihara kalkıştı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Fransa'da Müslüman bir kızın dazlaklar tarafından saldırıya uğradıktan sonra intihar girişiminde bulunduğu açıklandı. 16 yaşındaki genç kızın depresyona girerek kendisini yaşadığı apartmanın dördüncü katından attığı ve ciddi biçimde yaralandığı belirtiliyor. Paris'te hastaneye kaldırılan kızın durumu ciddiyetini koruyor.

France 24'ün haberine göre, olay 12 Ağustos'ta Paris'in batısındaki Trappes kasabasında meydana geldi. Verilen bilgiye göre, Müslüman kıza keskin bir cisimle yaklaşan iki dazlak, kızın başörtüsünü çıkararak İslamofobik sloganlar attı ve vurarak yere düşmesine sebep oldu.

Saldırıya uğrayan kızın 23 Ağustos'ta da çok miktarda ilaç alarak intihar girişiminde bulunduğu bildirildi. 

Fransa İslamofobi ile Mücadele Derneği (CCİF) ise polisin saldırının gerçekleştiği tarihten itibaren genç kızı şahsi telefonundan arayarak karakola çağırması ve genç kıza yönelik yalancı suçlamasının intiharının sebebi olabileceğini iddia etti.

Olayın gerçekleştiği Trappes'da Temmuz ayında polisin peçeli bir bayana ceza yazmak istemesiyle başlayan olaylar günlerce sürmüş, olay uzun süre ülke gündeminin ilk sırasında yer almıştı. Genç kızın intiharından sonra polisin Trappes karakolu önünde geniş güvenlik önlemleri alması da dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2013, 19:26
banner53
YORUM EKLE

banner39