banner39

Sarkozy internette yasak peşinde

Sarkozy, "terörü öven ve teşvik eden internet sitelerine girenlerin cezalandırılması için" yasal çalışma başlatılacağını söyledi.

Avrupa 22.03.2012, 16:48 22.03.2012, 16:48
Sarkozy internette yasak peşinde

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, terörü öven ve teşvik eden internet sitelerine girenlerin cezalandırılması için yasal çalışma başlatılacağını söyledi.

Sarkozy, Toulouse'daki saldırıların sorumlusu olduğu iddia edilen zanlının ölü ele geçirilmesinin ardından açıklama yaptı.

Terörle mücadelede önemli kararlar alınacağını ifade eden Sarkozy, terörist faaliyetleri kapsayan aşırı eğilimli doktrinleri izlemek için yurt dışına gidenlerin de yine cezalandırılacağını söyledi.

Sarkozy, ilgili bakanlıklara görüşerek, terörist ideolojilerinin cezaevlerinde yayılmasının önüne geçmek için yasal düzenlemeler de yapmak istediğini ifade etti.

Son saldırılarla ilgili olarak kavram kargaşası oluşturulmaması gerektiğinin altını çizen Sarkozy, ''Bu çılgın saldırıyı düzenleyen kişinin İslam'la bir ilgisi yok. Bu saldırgan, hem Musevi hem Müslüman vatandaşlarımızın üzerine ateş açtı'' diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?