banner39

Schröder-Putin kucaklaşması Almanları kızdırdı

Almanya eski Başbakanı Schröder'in Putin'le doğum günü kutlaması, Federal Alman hükümetini kızdırdı.

Avrupa 30.04.2014, 11:41 30.04.2014, 12:40
Schröder-Putin kucaklaşması Almanları kızdırdı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

AB ile Rusya arasındaki gerginlikleri gözönüne alan Alman Federal hükümeti, eski Başbakan Gerhard Schröder'in Rusya Devlet Başkanı Wladimir Putin'le, bir kez daha 70. yaşgününü kutlamasını tepkiyle karşıladı. Schröder ve Putin'in, Rusya'nın St. Petersburg şehrinde bir otelde düzenlenen kutlamaya katılmak üzere girişte kucaklaşmalarını gösteren resim dün Alman medyasında geniş bir yer almıştı.

Reuters haber ajansı, ismini vermediği yüksek düzeyde bir Alman hükümet temsilcisinin fotoğrafa tepkisini içeren 'O Alman hükümetini temsil etmiyor.' sözlerini aktardı. Aynı kişi, Schröder'in yıllardan beri aktif siyaseti bıraktığının da bilinmesi gerektiğini vurguladı.

Eski Başbakan Schröder'in bürosu haber ajansının resimle ilgili sorularına yorum yapmadı. Schröder, Başbakanlık yaptığı yıllarda da Putin'le sıkı dostluk ilişkileri içinde bulunuyordu. Başbakanlık görevi bitince Schröder, Alman-Rus ortaklığındaki boru hattı şirketi 'Nordstream AG'nin Denetleme Kurulu Başkanlığına getirildi. Nordstream, Baltık Denizindeki boru hattı üzerinden Avrupa'ya Rus gazı sevkiyatı yapıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?