Sek sek ve mendil kapmaca Avrupa yolunda

Eskilerin vazgeçilmez oyunları arasında yer alan sek sek, mendil kapmaca ve yakartop, bundan sonra Avrupalı çocuklara da öğretilecek

Sek sek ve mendil kapmaca Avrupa yolunda

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İzmir'in Kemalpaşa ilçesine bağlı Çambel köyündeki Şebnem Kardıçalı Ortaokulu'nun öğretmenleri, Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen Comenius Okul Ortaklıkları programına önemli bir proje hazırladı. Almanya, İspanya, İtalya, Hırvatistan, Güney Kıbrıs ve İngiltere'nin de ortak olduğu 'Oyunlar Yoluyla Kültürlerarası Yeterliliklerin Geliştirilmesi, Kültürlerarası Duyarlılığı ve Etkileşimi Artırma' projesinde çocuk oyunları masaya yatırılacak.

AB Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen ve ülke başına 15 bin Euro bütçeyle desteklenen proje, aynı zamanda okul ortamında Avrupa vatandaşlığı bilinci oluşturmayı, öğrenci ve öğretmenlerin farklı Avrupa kültürlerini tanıma ve kabul etme motivasyonlarını artırmayı hedefliyor.

Oyunlar sayesinde de dil bariyerlerini kırmaları, ortak okulların materyal ve deneyimlerinin paylaşılarak proje dahilinde mevcut eğitim kalitelerini artırmaları amaçlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2013, 17:01
banner53
YORUM EKLE

banner39