banner39

Sınır dışı edilmek istenen imam Fransa'da kaldı

Sarkozy döneminde sınır dışı edilmesi için hakkında işlem başlatılan Tunus asıllı imam Muhammed Hammami ülkede kalmaya devam edebilecek.

Avrupa 22.05.2012, 13:18 22.05.2012, 13:18
Sınır dışı edilmek istenen imam Fransa'da kaldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Fransa'da Nicolas Sarkozy döneminde sınır dışı edilmesi için hakkında işlem başlatılan Tunus asıllı imam Muhammed Hammami ülkede kalmaya devam edebilecek.

Sarkozy döneminin İçişleri Bakanı Claude Gueant, Toulouse şehrinde 7 kişinin öldüğü saldırıların ardından "Yahudi düşmanı mesajlar verdiği" iddiasıyla Tunuslu imamın sınır dışı edilmesini istemişti. Talebi görüşen 3 hakimden oluşan komisyon Hammami'nin herhangi bir tehlike içermediği ve sınır dışı edilmesinin aile hayatına müdahale anlamına geleceğine karar verdi.

Muhammed Hammami de kendisine yöneltilen hiçbir suçlamayı da kabul etmeyerek, komisyonun kararının yerinde olduğunu belirtti.

Fransa İslamafobiye Karşı Kolektif Grup adlı dernek ise Claude Gueant döneminde bazı medya kuruluşlarının özellikle yönlendirildiğine vurgu yaparak, Müslüman vatandaşlarını suçlu gösteren bir atmosfer oluşturulmak istendiğinin altı çizildi.

François Hollande yönetiminin Sarkozy döneminde oluşturulan bu havayı dağıtması temennisinde bulunan dernek, seçim kampanyası süresince mağdur olmuş tüm insanların da mağduriyetlerinin giderilmesini talep etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?