banner15

Sırbistan - Suudi Arabistan'dan turizm işbirliği

Sırbistan ve Suudi Arabistan arasında turizm işbirliği için mutabakat zaptı imzalandı

Sırbistan - Suudi Arabistan'dan turizm işbirliği

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sırbistan ile Suudi Arabistan arasında turizm alanında işbirliğine yönelik mutabakat zaptı imzalandı.

Başkent Belgrad'da gerçekleşen imza törenine Sırbistan Ticaret, Turizm ve Telekomünikasyon Bakanı Rasim Ljajic ile Suudi Arabistan Turizm Bakanı Prens Salman bin Abdulaziz katıldı.

Ljajic, ortak basın toplantısında, iki ülke arasında uzun yıllar diplomatik ilişkilerin gelişmediğini söyleyerek, "2013 yılında Riyad kentinde açılan Belgrad Büyükelçiliği ile başlayan diplomatik ilişkilerimizi bugün imzaladığımız turizm zaptı ile daha da genişletiyoruz" diye konuştu.

Rasim Ljajic, imzalanan mutabakat zaptıyla Suudi Arabistan'dan Sırbistan'a daha fazla turist ve yatırımcı gelmesini hedeflediklerini belirtti.

Ljajic, gelecekte Suudi Arabistan ile ticaret konusunda Bosna Hersek ile ortak hareket edeceklerini belirterek, "Bölge olarak koruduğumuz istikrarı ve işbirliğini göstermek isteriz. Böylece, bölge ülkelerini daha fazla turist ziyaret edecektir" dedi.

Abdulaziz ise Sırbistan'ın Balkanlarda "anahtar ülke" olduğunu belirtti ve imzaladıkları mutabakat zaptıyla Suudi Arabistan'dan daha fazla turist gelebileceğini söyledi.  

Suudi Bakan Abdulaziz, Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vucic ile de görüştü.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 16:48
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35