Siyonistlerden Lufthansa'ya antisemitizm suçlaması

Alman hava yolları Lufthansa'nın bagaj sınırlaması, Amerikan siyonist derneği tarafından antisemitizm olarak nitelendi.

Siyonistlerden Lufthansa'ya antisemitizm suçlaması

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD'deki 'Ziyonist Organisation of America' (ZOA) derneğinin İsrail'in düşmanları listesine Alman hava yolları Lufthansa da eklendi. Amerikanın en eski siyonist derneklerinden olan ZOA, ABD'den İsrail'e uçan ekonomi sınıfı yolculara sınırlı ağırlıkta ek ücretsiz yalnızca bir bavul alma izni veren Lufthansa'nın antisemitist olduğunu bildirdi. Lufthansa, Arap ülkelerine giden yolculara iki bavul alma izni veriyormuş.

Lufthansa'ya bir mektup gönderen ZOA yetkilileri, bu durumun bir yanlışlık olduğunu umduklarını, aksi takdirde bu tutumun açık bir anstisemitizm olduğunu ifade ettiler. Ayrımcılığın derhal sona erdirilmesini taleb ettiler.

Lufthansa'da verilen cevapta konunun ticaret ve ekonomiyle ilgili olduğu belirtilse de, siyonist dernek bu cevaptan memnun olmadı ve ikinci bir mektup gönderdi. Bu mektupta, özellikle bir Alman hava yolu şirketi olan Lufthansa'nın, Yahudiler ve Yahudi devleti İsrail konusunda daha hassas olması gerektiği belirtildi. Ardından da Yahudilere Lufthansa'yı boykot etmeleri çağrısı yapıldı.

Ancak Tel Aviv havaalanından kalkan ya da buraya iniş yapan İsrail havayolları El Al'ın da aynı şekilde ekonomi sınıfı uçan yolculara, ağırlık sınırı öngörülen ek ücretsiz tek bavul alma izni verildiği bildirildi. Swiss, American, Delta ve United gibi hava yolu şirketlerinin de aynı uygulamayı yaptığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2015, 11:31
banner53
YORUM EKLE

banner39