banner15

Soros, krizden Almanya'yı sorumlu tuttu

Amerikalı ünlü yatırımcı Soros, Avro krizine, Yunanistan’a yardım konusunda geciktiği için Almanya’nın neden olduğunu iddia etti

Soros, krizden Almanya'yı sorumlu tuttu

Mucahid Yıldız – Dünya Bülteni / Almanya

ABD’nin büyük yatırımcılarından George Soros, Avro bölgesinde borç krizinin yayılmasından Almanya’yı sorumlu tuttu. Soros, ‘Almanya’nın çekimser tavrı, Yunan krizini büyüttü ve diğer ülkelere sıçramasına ve Avrupa’nın varoluş krizine dönüşmesine neden oldu.’ dedi. Soros, borçların ödenmemesi durumunda AB’nin yerine Avrupa ülkelerinin teker teker kefil olmasının bir hata olduğunu belirtti.

Soros, AB’nin borç krizinden kurtulması için, tek tek Avrupa ülkeleri yerine AB olarak ortak Avro bonolarının piyasaya sürülmesini tavsiye etti. Aksi takdirde Avro’nun çöküşe geçeceğini belirten Soros, bu konuda Almanya’nın öncülük etmesi gerektiğini savundu.

Amerikalı yatırımcı, şu anda Yunanistan için belirlene kredilerin yapısının ve farklı ülkeler tarafından teminat altına alınan kurtarma fonunun taşınamaz olduğunu söyledi. Bu şekilde İspanya ve İtalya’nın kendi devlet tahvilleri için, aldıkları destek kredisine ödedikleri faizden daha fazla faiz ödeyeceklerini kaydetti.

Soros, Alman Başbakan Angela Merkel’in küçük adımlardan oluşan politikasını da eleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2011, 17:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
İdris bayar
İdris bayar - 8 yıl Önce

Bu yahudi milleti tüm dünyanın ekonomisini parasını vel hasıl para edecek her şeye aç sırtlanlar gibi saldırdılar yahudi karl marx kendilerini çok güzel ifade etmiş"para yahudinin kıskanç tanrısıdır yahudi kendi tanrısını (para)dünyevileştirerek tüm dünyanın tanrısı haline getirmişlerdir'

banner39

banner36

banner37

banner35