banner15

Soros, 'Yananistan'ı atın' dedi

Soros, Yunanistan sorununun bugüne kadar çok kötü yönetildiğini belirterek tek çarenin bu ülkenin AB'den atılması olduğunu söyledi

Soros, 'Yananistan'ı atın' dedi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

George Soros, AB ve euro'nun geleceği için en iyi çözümün, Yunanistan ve Portekiz gibi dev borç yüküne sahip ülkelerin topluluktan ayrılarak bu para birimini artık kullanmaması olacağını öne sürdü.

Haftalık Alman haber dergisi Der Spiegel'e konuşan Soros, Yunanistan sorununun bugüne kadar çok kötü yönetildiğini, bundan sonra izlenmesi gereken çözümün hazırlanacak bir plan kapsamında bu ülkeyi topluluktan ayırmak gerektiğini iddia etti.

Yunanistan'ın yanı sıra büyük borç yüküne sahip Portekiz için de benzer öneride bulunan George Soros, "AB ve euro bunun üstesinden gelecektir" dedi.

Soros, Avrupa'nın borç krizini aşması için en iyi yöntemin Eurobond olarak adlandırılan Euro Bölgesi ortak tahvili kullanılması olduğunu savundu.

Geçmişte piyasa spekülasyonlarıyla milyarlarca euro'luk servet elde eden Soros, bu kez euro'ya karşı oynayacağı yolundaki iddiaları yalanlarken, "Kesinlikle doğru değil. Çünkü, dolara alternatif bulunması konusunda Çinliler'in büyük çıkarı var. Avrupalılar euro'yu kurtarabilmek için ellerinden geleni yapacaklardır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2011, 13:50
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35