banner15

Suriye Konferansında yalnızca bir Suriyeli vardı

Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılan Suriye Barış Konferansı'na yalnızca bir Suriyeli katıldı, o da garsonluk yapıyordu.

Suriye Konferansında yalnızca bir Suriyeli vardı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Avusturya'nın başkenti Viyana'da, Suriye'deki savaşı sona erdirmek için çözüm aramak üzere tüm dünyadan diplomatlar Barış Konferansına katılırken, Suriye'den hiçbir temsilci toplantıda yoktu. Yalnızca bir Suriyeli vardı, o da misafirlere servis yapan bir garsondu.

'Der Postillon' isimli gazeteye konuşan Suriyeli, konferansın yapıldığı otelde garson olarak çalıştığından gayri ihtiyarı konferansa iştirak etmek zorunda kaldığını söyledi. 25 yaşındaki Nizar Houri, konferans başlamadan önce Suriye'den kimlerin katılacağını çok merak ettiğini, ancak sonra kendisinden başka hiçbir Suriyelinin toplantıda bulunmadığını gördüğünü belirtti.

Houri, ABD, İngiltere, Rusya, Çin, Suudi Arabistan, Türkiye, Mısır, Irak, İran, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Umman, Lübnan, Ürdün, AB, Fransa, İtalya, Almanya ve BM temsilcilerinden oluşan kalabalık bir heyet olduğundan Suriye'nin herhalde unutulduğunu ifade ederek espri yaptı.

Suriyeli garson toplantı sırasında servis yaparken, bu kadar çok ülkeden gelen temsilcilerin ülkesinde barışı sağlamak ve geleceği planlamak için dile getirdikleri ifadeleri dinlemenin gerçekten çok ilginç olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 11:39
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35