banner39

Terör mağduru Belçika'dan PKK'ya yine izin

PKK, Belçika yönetiminden aldığı izinle gösteri düzenlerken, AB Komisyonu da binalarına girmesine izin verdiği PKK'lıların sözde raporunu aldı.

Avrupa 27.05.2016, 15:43 27.05.2016, 16:05
Terör mağduru Belçika'dan PKK'ya yine izin

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Belçika, PKK‘ya gösteri yapması için yine izin verirken, AB Komisyonu da PKK'nın sözde raporunu aldı.

PKK, Belçika yönetiminden aldığı izinle Brüksel’de AB’nin yönetim binalarının yer aldığı Schuman Meydanı'nda Türkiye karşıtı gösteri düzenledi.

Yaklaşık 60 kişilik grup, PKK ve PKK’nın Suriye uzantısı PYD ile onun askeri kanadı YPG’yi simgeleyen bez parçaları ve PKK liderinin posterlerini taşıdı.

Bir süre slogan atan PKK’lılardan üçü, daha sonra AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin ofisine giderek, Türkiye’de devam eden terör operasyonlarına ilişkin hazırladıkları sözde raporu verdi. Bir süre PKK’lılarla konuşan AB çalışanı da raporu aldı.

Her ne kadar PKK AB’nin terörist örgütler listesinde olsa da örgütün sık sık Avrupa başkentlerine gösteriler düzenlemesine müsaade ediliyor.

18 Mart'ta yapılan Türkiye-AB Zirvesi sırasında PKK’nın AB Konseyi arkasında kurduğu çadır gerilime neden olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çadır kurulmasına izin verilmesini sert şekilde eleştirmişti.

Terör örgütü ele başlarından Zübeyir Aydar ve Remzi Kartal’ın yaşadığı Belçika’da, örgütün iki televizyon kanalı da yayın yapıyor

banner53
Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?