banner39

The Guardian'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a akıl almaz tehdit

İngiliz merkezli The Guardian gazetesi Simon Tisdall imzalı yazıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında akıl almaz sözlere yer verdi. İftiradan beslenen yanlı yazıda, "Asıl soru şu: Erdoğan kendi gibi Türkiye'yi de alaşağı edecek mi" sözlerine yer verildi.

Avrupa 21.07.2019, 16:20 22.07.2019, 09:02
The Guardian'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a akıl almaz tehdit

The Guardian gazetesi, Simon Tisdall tarafından kaleme alınan, "Erdoğan yalnız bir yolda mahvetmek için yürüyor. Türkiye'yi de kendiyle beraber alaşağı edecek mi?" başlıklı yazıda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çirkin hakaretlerde bulundu. 

Gazete, "Erdoğan gücünü yeni Türkiye'yi kurmak için kullandığını söylüyor. Fakat eski olan (Türkiye) ondan hızlıca yorulmuşa benziyor."diyerek yüzde 53 oy olarak iş başına gelmiş Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın halk tarafından istenmediği iftirasını attı.

Gazete, 23 Haziran İstanbul seçimlerine yer verdi. Yenilenen İstanbul seçimlerinin sandıktaki şaibeyi ortadan kaldırdığı ve milli iradenin tecellesini en eksiksiz biçimde sağladığını göz ardı eden The Guardian, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "diktatör" ithamında bulundu. The Guardian, diktatörlüklerde demokrasi olmadığı gerçeğini ise yok saydı.

Simon Tisdall imzalı yazıda The Guardian "16 sene kaldığı iktidarı boyunca Türkiye'nin modern halifesi çok korkunç şeyler yaptı. Ve şimdi, bunların hesabı çetin olacak." diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı açıkça tehdit etti.

Terör örgütü FETÖ'nün yurtdışından yayın yaptığı bir siteden aldığı haberi de yazıya ekleyen The Guardian, "Erdoğan hala Washington'ın 15 Temmuz darbe girişimini desteklediğinden ve ABD’de bulunan sözüm ona lider Fetullah Gülen'i koruduğundan şüpheleniyor." ifadesini kullandı. Gazete, teröristbaşının ABD himayesinde olduğu gerçeğini ise es geçti.

Gazete, Türkiye'nin doğal egemenlik haklarını kullanarak ABD'nin satmayı reddettiği Patriot füzeleri yerine S-400 sistemlerini tercih etmesini ve Doğu Akdeniz'de sondaj çalışmaları yürütmesini, "Erdoğan'ın kendi agresif standartlarına göre bile fazla" diyerek açıklamaya çalıştı. AB ve ABD'nin, müttefik olmanın gereği olarak Türkiye'nin güvenlik endişelerine ve ekonomik çıkarlarına duyarsız kalmasından hiçbir şekilde bahsetmeyen The Guardian, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kendi ülkesinin çıkarlarını gözettiği için müttefikleriyle arayı açmakla suçladı.

Kaynak: Haber7

banner53
Yorumlar (6)
Göktürk Ata 2 yıl önce
Şunu hem milletimizin hemde Türkiye'ye diş bileyen herkesin bilmesi gerek! Ben ve benim İYİ Parti destekçisi biri olarak bunu söylüyorum, her kim ki Türkiye'ye diş bilemeye çalışırsa ne kadar küfür etsem de Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında yer alırım! Vatandaşımızın ya da ülkemizin iç politikası 2-3 ülkeleri ilgilendirmez! Biz kendi içimizde kavga da ederiz tartışırız da ama bir başkasına da kendi Başkanımızı ya da siyasetçimizi ezdirmeyiz! Bu böyle biline!
Goksal 2 yıl önce
Eğer bütün Dünya başkan Erdoğan'a karşi birleştiyse doğru yoldayız ALLAH ın izniyle butün bu problemlerin üstesinden geleceğiz kanımın son damlasına kadar yanındayım....!!!
ErenF 2 yıl önce
Bence erdoğan kendisiyle birlikte türkiyeyide kendisiyle alaşağı edecek mi demesi yanlış çünkü amerikaya bağımlı olsak bile bu bağımlılık hayati değil. Başka müttefiklerimizde var bizim. Ama halk tarafından istenmediğini söyleyerek şunu kastediyor. neredeyse ülkenin yarısı ona oy verdi ve yine ülkenin neredeyse yarısı muharrem inceye oy verdi yani ülkenin yarısı onu istemiyor. bu tamamen doğrudur.
Bahri ERTETİK 2 yıl önce
Bunlar Başkanı alt edemediler iftira ile yıkmaya çalışıyor. Salak gazete yazarı kazananın başkan olduğunu hala anlayamamış böyle kendini bilmezler konuşup duru.
Zülfikar Hayber 2 yıl önce
Milli duygular tahrik edilerek Erdoğanın yüzde 25 lere düşen halkdesteğini artırma yazısı. Bu gazete 16 yıldır bunu yapıyor Ama bu sefer işi zor sırf itaat gözetilerek atanan siyasi ve bürokrat yöneticiler beceriksizleri nedeniyle gerçekten Erdoğan'ı sona doğru hızla götürüyorlar üzücü kısmı Erdoğan'ın bunu görmemek teki inadı Ne diyelim meşhur Türk atasözü kendi etti kendi buldu
Miho 2 yıl önce
Dogru iftira değil gercek, parti parçalanmak üzere bunu kim yaptı Amerika mi Yahudiler mi tabiki Erdoğan'ın yaptıkları kendi partisini parçalamak üzere. Başkasına kızmaya gerek yok.
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü